Egy szabályos négyoldalú gúlát az alappal párhuzamos síkkal két egyenlő térfogatú részre vágunk. Hogyan aránylik egymáshoz a két test magassága?


2021. ápr. 22. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az elvágással keletkező gúla hasonló az eredetihez. A térfogatok aránya 1/2, így lambda^3=1/2, tehát lambda=köbgyök(1/2), ez a magasságok arányára is igaz. Ha az eredeti gúla magassága M, akkor a kisebbik gúla magassága köbgyök(1/2)*M, így a csonkagúla magassága M-köbgyök(1/2)*M = M*(1-köbgyök(1/2)), így ennek a magassága is arányosítható a másik kettőéhez.
2021. ápr. 22. 12:45
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2021. ápr. 22. 18:58