Kőszívű Ember fiai plusz munka?
Nemrég kaptam plusz feladatot a regényhez. A tanár nem várta el, hogy elolvassam, csak a filmet kellett megnézni hozzá. 11 kérdésből 8 kész, a többi háromban nem vagyok biztos vagy hát nem tudom őket.
A 4-es feladathoz Alfonsie-ről kéne összefoglaló (nagyobb)
6.A regényben több helyen is olvashatunk olyan szövegrészeket, amelyek többnyire efféle módon kezdődnek:,, Akkoriban az volt a szokás, hogy... " - Ezekből a szövegrészekből általában társadalmi szokásokat, vagy egy-egy Ember csoportra jellemző viselkedésformákat ismerünk meg. - Írj 2 ilyen szokást a regényből úgy, hogy lemásolod az író szavait! A lányok a nőkre jellemző szokásokat(...)
7.,,Becsületes embernek lenni a legjobb üzlet"- mondja Richárdnak Salamon, a zsibárus. Egyetértesz vele? Indokold válaszod! (Itt csak nem emlékszem a jelenetre)
8.Válassz egyet a három fiú közül! Írj a nevében naplóbejegyzést három eseménydús napjáról a regény alapján! Itt csak egy ötlet kéne.
Ezt még ma el kéne küldenem.
Előre is köszönöm annak aki segít ebben, tényleg!
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!