Lazapannus kérdése:
Egy műrepülőgép 490 m sugarú függőleges síkú körpályán egyenletes körmozgást végez, A pálya tetőpontján a repülőgépben súlytalanság uralkodik, Hány km/h a gép sebessége?
Figyelt kérdés
A körpálya legalsó pontján való átmenetkor hányszorosa a pilóta súlya a repülőgépbe való beszálláskori súlyának?
Előre köszi a válaszokért! :)
2021. ápr. 21. 11:21
1/2 anonim 



válasza:





Súlytalanság akkor jön létre, ha a függőleges (lefelé tartó) gyorsulás megegyezik a nehézségi gyorsulással. Körpálya centripetális gyorsulása v² / r. Ez meg kell, hogy egyezzen 10 m/s² gyorsulással.
v² = 4900 m²/s²
v = 70 m/s = 252 km/h
A második kérdést rád bízom.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget:)
2021. ápr. 29. 13:01
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!