Egy négyszög csúcsainak koordinátái: A (-2;-1) B (12;-5), C (6;9), D (-1;5). Határozzuk meg az átlók felezőpontjait összekötő vektor koordinátáit. Hogyan?


2021. ápr. 19. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

(A+C)/2-(B+D)/2

...

2021. ápr. 19. 12:47
 2/6 A kérdező kommentje:
kösz főnök
2021. ápr. 19. 12:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az első válaszoló is sugallni szeretné, először számold ki az AC és BD átlók felezőpontját, ezek a pontok legyenek F és G (de bármilyen másik betű is lehet). Ha ez megvan, akkor az FG vagy GF vektort kell meghatároznod, de akár mindkettőt is megadhatod.
2021. ápr. 19. 12:52
 4/6 A kérdező kommentje:
hálám örökké legyen veletek
2021. ápr. 19. 13:00
 5/6 A kérdező kommentje:
lenne még egy ha valaki tudna segíteni: Az a(1;2) b(8;6) c(3;-5) csúcsokkal adott háromszögben számítsuk ki az AA1 BB1 CC1 súlyvonalvektorok koordinátáit
2021. ápr. 19. 13:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Fa=(B+C)/2=(11/2,1/2)

v=AFa=(9/2,-3/2)

sa:-3x-9y=-3*1-9*2

...

2021. ápr. 19. 13:47