Mindenhogy probaltam egyszeruen nem megy. Segítsetek legyszives



Egy üveg papírnehezéknek 12 lapja van: 4 négyzet és 8 egyenlő szárú háromszög. A négyzetek egy 3,5 cm élű kocka lapjai, az egyenlő szárú háromszögek szárai 2,7 cm

hosszúak, alapjuk a kocka egy-egy élével egybeesik.

a) Mekkora az üvegtest felszíne? (6 pont)

b) Mekkora az üvegtest térfogata és tömege? (Az üveg sűrűsége 2500 kg/m3. A sűrűség a tömeg és a térfogat hányadosaként számolható.)



2021. ápr. 16. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem olyan régen ezt már kérdezték. Keresd meg!
2021. ápr. 16. 11:41
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen kérdezték én is emlékszem. De szerintem ott sem volt jó a válasz. Én megpróbáltam lerajzolni, de nem igazán sikerült.
2021. ápr. 16. 11:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos kerestem mindenhol de nen talaltam :(
2021. ápr. 16. 13:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

a) Tn=3,5^2=12,25 mh=sqrt(2,7^2-1,75^2)=2,06 Th=3,5*2,06/2=3,60

A=4*12,25+8*3,60=77,79 (cm^2)


b) Vk=3,5^3=42,875 m=sqrt(2,06^2-1,75^2)=1,08 Vg=3,5^2*1,08/3=4,41

V=42,875+2*4,41=51,69 (cm^3)


m=51,69*2,5=129,22 (g)

2021. ápr. 16. 14:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy ilyen test:

[link]

2021. ápr. 16. 15:10
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom
2021. ápr. 16. 15:11