Mindenhogy probaltam egyszeruen nem megy. Segítsetek legyszives
Egy üveg papírnehezéknek 12 lapja van: 4 négyzet és 8 egyenlő szárú háromszög. A négyzetek egy 3,5 cm élű kocka lapjai, az egyenlő szárú háromszögek szárai 2,7 cm
hosszúak, alapjuk a kocka egy-egy élével egybeesik.
a) Mekkora az üvegtest felszíne? (6 pont)
b) Mekkora az üvegtest térfogata és tömege? (Az üveg sűrűsége 2500 kg/m3. A sűrűség a tömeg és a térfogat hányadosaként számolható.)
2021. ápr. 16. 11:36
1/6 anonim válasza:
Nem olyan régen ezt már kérdezték. Keresd meg!
2/6 anonim válasza:
Igen kérdezték én is emlékszem. De szerintem ott sem volt jó a válasz. Én megpróbáltam lerajzolni, de nem igazán sikerült.
3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos kerestem mindenhol de nen talaltam :(
2021. ápr. 16. 13:21
4/6 anonim válasza:
a) Tn=3,5^2=12,25 mh=sqrt(2,7^2-1,75^2)=2,06 Th=3,5*2,06/2=3,60
A=4*12,25+8*3,60=77,79 (cm^2)
b) Vk=3,5^3=42,875 m=sqrt(2,06^2-1,75^2)=1,08 Vg=3,5^2*1,08/3=4,41
V=42,875+2*4,41=51,69 (cm^3)
m=51,69*2,5=129,22 (g)
6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom
2021. ápr. 16. 15:11