SOS!! Valaki megszánna és segítene levezetni ezt a fizika feladatot??


Az autó abroncsa és az aszfalt között a tapadási súrlódási együttható értéke µo = 0,6. Mekkora legnagyobb sebességgel haladhat biztonságosan egy autó a 100 méter sugarú, vízszintes kanyarban?



Ha megosztanád velem azt hogy ezt hogyan tudom levezetni, akkor PUSZI A POCIDRA



2021. ápr. 14. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:
0.6*10=v^2/100 ezt kellene v-re megoldani
2021. ápr. 14. 21:38
 2/2 anonim ***** válasza:
v = gyök(µo*g*R)
2021. ápr. 14. 21:39