Részletes leírással szeretném! Köszönöm!2021. ápr. 14. 11:02
1/3 anonim válasza:
A kis és a nagy háromszög hasonló, a hasonlóság arányát az a trapéz alapjianak hányadosa adja:
lambda = nagy/kicsi = 12/4 = 3, tehát a nagyobb háromszög oldalai háromszorosai a kisebb háromszög oldalainak.
Ez volt a könnyebbik rész, ennél picit nehezebb a folytatás, de ha felrajzoéod az ábrát, akkor rá lehet jönni, hogy mi a helyzet.
2/3 anonim válasza:
a/(a+8)= 4/12 => ...
b/(b+3)= 4/12 => ...
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 14. 11:09