A trapéz kiegésztítő háromszöge a szárak egyenese és a rövidebb alap által határolt háromszög. Mekkora a kiegészítő háromszög oldalai,ha az alapok hossza 12cm és 4cm,a száraké 8cm és 3cm?

Részletes leírással szeretném! Köszönöm!

2021. ápr. 14. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:

A kis és a nagy háromszög hasonló, a hasonlóság arányát az a trapéz alapjianak hányadosa adja:


lambda = nagy/kicsi = 12/4 = 3, tehát a nagyobb háromszög oldalai háromszorosai a kisebb háromszög oldalainak.


Ez volt a könnyebbik rész, ennél picit nehezebb a folytatás, de ha felrajzoéod az ábrát, akkor rá lehet jönni, hogy mi a helyzet.

2021. ápr. 14. 11:06
 2/3 anonim ***** válasza:

a/(a+8)= 4/12 => ...

b/(b+3)= 4/12 => ...

2021. ápr. 14. 11:06
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 14. 11:09