valaki megtudná csinálni? itt ülök fél órája és nem megy
tudom nem szép dolog ilyet kérni, de sürgős lenne nekem!
feladat:
10. Két ország sakkválogatottja, az A és a B csapat közös edzőtáborban készül egy világversenyre. Az első héten az azonos nemzetbeli sportolók játszanak körmérkőzéses bajnokságot, tehát minden egyes sportoló minden nemzetbelijével egy mérkőzést. Az A csapat 7 játékossal érkezett, a B csapatnál összesen 55 mérkőzés zajlott.
a) Hány mérkőzés zajlott az A csapatnál, és hány tagja van a B csapatnak?
A második héten az A csapat 6 kiválasztott tagjának mindegyike 8 B csapatbeli játékossal játszik egy-egy játszmát.
b) Összesen hány játszma zajlott a második héten?
2021. ápr. 14. 08:43
1/1 anonim válasza:
a) 7*6/2=21, b(b-1)/2=55 => b=11
b) 6*8=48