valaki megtudná csinálni? tudom nem szép dolog ilyet kérni viszont sehogyse tudom megcsinálni

nagyon hálás lennék mivel fontos

feladatok:

4. Egy baráti társaság minden tagja írt egy-egy SMS üzenetet a társaság minden további tagjának. Így mindenki 11 üzenetet írt. Hány SMS-t írtak egymásnak összesen a társaság tagjai?

5. Hány kézfogás történik egy öttagú társaságban, ha érkezéskor mindenki mindenkivel egyszer fog kezet?

6. Egy 7-tagú társaságban mindenki mindenkivel egyszer kezet fogott. Hány kézfogás történt?


2021. ápr. 12. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:

4) Ha mindenki 11 SMS-t írt, akkor 1 ember 11-nek írt, önmagának nem, tehát 12-en vannak. 12*11=132, tehát 132 SMS történt elküldésre.

Az ilyen feladatoknál reflexszerűen osztani szoktak 2-vel. Viszont itt oda-vissza történt a küldés, ezért nem kell 2-vel osztani.


5) Minden ember 4 másikkal fog kezet, így 5*4=20 kézfogást tudunk megszámolni, viszont itt kell osztani 2-vel, így 10 kézfogás volt.


6) Ugyanaz a helyzet: 7*6/2=21 kézfogás.

2021. ápr. 12. 16:10
 2/2 anonim ***** válasza:

4)

Nyilván 12-en vannak, és mindenki 11 üzenetet ír. Akkor vajon hány üzenetet küldtek összesen? 12*11


5)

5-en vannak, mindenki 4-szer fog kezet, ami 5*4. Igen ám, de ebben benne van, amikor Aladár kezet fog Bélával és az is, amikor Béla Aladárral, tehát ezt el kell osztani 2-vel és kész.


6)

Az előző feladat pepitában, csak 7-en vannak.

2021. ápr. 12. 16:11