Amikor egy templomtoronyárnyéka 60m hosszú, akkor egy 2 méteres karó árnyéka 2,5 méter hosszú. Milyen magas a templomtorony? Részletes leírást szeretnék hozzá!


2021. ápr. 13. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs mit részletesen leírni, és Pithagorasz-tétel sem kell hozzá. Ha lerajzolnád, talán számodra is egyértelmű lenne. Két hasonló háromszögről van szó.

Ahogy aránylik a torony árnyéka a karó árnyékához, úgy aránylik a torony a karóhoz.

T / K = TÁ / KÁ

T = K * TÁ / KÁ = 2 * 60 / 2,5 = ?

2021. ápr. 13. 18:36
 2/2 anonim ***** válasza:

2/2,5=h/60 (hasonlóság)

...

2021. ápr. 13. 18:37