2021. ápr. 13. 18:31
1/2 anonim válasza:
Nincs mit részletesen leírni, és Pithagorasz-tétel sem kell hozzá. Ha lerajzolnád, talán számodra is egyértelmű lenne. Két hasonló háromszögről van szó.
Ahogy aránylik a torony árnyéka a karó árnyékához, úgy aránylik a torony a karóhoz.
T / K = TÁ / KÁ
T = K * TÁ / KÁ = 2 * 60 / 2,5 = ?