Maja-chan kérdése:

Az osztály 3/5 része fiú.Mekkora az osztálylétszám,ha a,fiúk száma 15? Hány lány jár az osztályba,a lányok száma hány százaléka az osztály létszámának? Mekkora része a lányok száma a fiúk számának? 3/5része 1/5része 5/5része Osztálylétszám:

Előre is köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 10. 13:11
 1/4 anonim válasza:
100%

Te >= 16 ?!


25

10

40

Nem egészen értem de legyen - 3/5? (bár így 9...)

: 25

2021. ápr. 10. 13:31
 2/4 anonim válasza:
100%

Ezt fejben ki lehet számolni, a kategóriát nem értem... (Jelenleg számítástechnika)


3/5 = 15, tehát 1/5 = 5.

Osztálylétszám: 5/5 = 5x5 = 25

2/5 lány, azaz 10 lány jár az osztályba.

40%-a lány az osztálylétszámnak.

"Mekkora része a lányok száma a fiúk számának?" - 2/3-ad része.


Az utolsónál szerintem arra gondoltak, hogy mennyivel egyenlő a 3/5, 1/5, 5/5 stb. Kérdező, remélem ezt már kitudod számolni... (1/5=5)

2021. ápr. 10. 13:55
 3/4 anonim válasza:

Jelöljük x-el az osztálylétszámot.

Ekkor 3/5x=15.

Tehát x=25


Tehát 25-en vannak az osztályban.

Ebből 15 fiú.

Szóval a maradék 10 lány.


A lanyok száma az osztalyletszamnak hány százaléka?

Lanyok száma/osztálylétszám.

Tehát 10/25=40%.


Lanyok száma mekkora része a fiúk számának?

Lanyok száma/fiúk száma.

Tehát 10/15=2/3 része.

2021. ápr. 11. 21:41
 4/4 anonim válasza:
100%
elosztod hárommal. az 1/5 beszorzod öttel 5/5 aztán ebből a létszámból kivonod a 3/5-öt és megvannak a lányok
2021. ápr. 14. 12:15