9-3:1/3+1 = ?


Egy barátommal azon vitatkozunk, hogy hogyan kell kiszámolni:


1)


-3:1/3


Vagy


2)


3:1/3



2021. ápr. 10. 08:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
9 a masodik alapján kell számolni.
2021. ápr. 10. 08:52
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát ez sehogy sem 9 😕
2021. ápr. 10. 09:01
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Szorzás-osztály magasabb rendű, eloször azt kell elvégezni balról jobbra (mivel nincs zárójel):

3:1/3 = 3/1/3 = (3/1)/3=1

Ezt felhasználva:

9-1+1=9

2021. ápr. 10. 09:38
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Na de törttel úgy osztok, hogy a reciprokával szorzok.Én ezt leírva így tudnám elképzelni:


3 : 1

-

3

ez esetben 3 * 3/1 és az 9


Így az eredmény 9-9+1=1

2021. ápr. 10. 10:13
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Jól széttörte..


Szóval 3: 1/3-dal akart lenni

2021. ápr. 10. 10:16
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
nagyon buta vagy
2021. ápr. 10. 10:17
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
Honnan tudod, hogy az 1/3 "erősebben" tartozik egymáshoz, mint a 3:1? A : és a / ugyanaz a művelet. Zárójel hiányában pedig balról jobbra kell haladni, így először a 3/1 jön, majd annak az eredményét kell 3-mal osztani.
2021. ápr. 10. 10:19
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Írd be a kifejezést számológépbe! 9-et fog adni.

Ha a 3-at 1/3-dal kéne osztani, utóbbit zárójelbe kéne tenni.

2021. ápr. 10. 10:25
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

A ":" és a "/" nem ugyan az a művelet.

Az egyik osztás, a másik meg törtképzés. Az osztás a szorzással egyenrangú művelet, balról jobbra haladva kell elvégezni. A törtvonalat úgy értelmezzük, mintha osztásjel lenne, de a két oldalán zárójellel. Tehát helyesen:


(9-3:1):(3+1)= (9-3):(3+1)=6/4=1,5

2021. ápr. 10. 11:31
 10/15 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy akkor kell a reciprokával szorozni a törtet, ha törtet akarok törttel osztani.


Vagyis akkor:


9-(3:1/3)+1 = 1


Mert 9 - 9 + 1 = 1

2021. ápr. 10. 11:36
1 2