Matekban segitség? Minél gyorsabban?


[link]

[link]



2021. ápr. 8. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

14a

Egy szám akkor osztható 15-tel, ha osztható 3-mal és 5-tel. 3-mal akkor osztható, ha a számjegyeinek összege osztható 3-mal. 5-tel akkor osztható, ha 5-re vagy 0-ra végződik. Tehát a négyjegyű szám így írható fel:

23X0 vagy 23X5

X helyére keress olyan számokat, amivel a négyjegyű szám osztható lesz 3-mal.

2021. ápr. 8. 18:23
 2/3 anonim ***** válasza:

14.

a) 2310, 2325, 2340, 2355, 2370, 2385


b) A, E, F


A 15. feladatot már elmagyarázták.

2021. ápr. 8. 18:26
 3/3 anonim ***** válasza:

17. O(-2;3) r=5

a) ne(2; -1) => nf(1;2) => f: x+2y=-2+6


b) Megoldandó az egyenletrendszer!


c)

4=-a+b

2=3a+b

--------

Megoldandó ez az egyenletrendszer!


d)(4 alatt 2)

2021. ápr. 8. 18:32