Takacs18 kérdése:

Egy akkumulátor feszültsége 6 V, és 100 másodpercig 0,3 A erősségű áramot szolgáltatott. Legalább mennyivel csökkent ez idő alatt a kémiai energiája?.

Valaki tudna segíteni?

2021. ápr. 8. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

P=1,8W

W=P*t=1,8W*100s=180Ws(azaz joule)


Ennyivel biztos csökkent.

2021. ápr. 8. 17:00
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó?
2021. ápr. 14. 06:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért látom van olyan kretén aki a választ nem tudja, de abban holtbiztos hogy a másiké nem jó.


Kis magyarázat. Ennyi adatból tudjuk a leadott teljesítményt, azt megszorozzuk az időtartammal, ez lesz a végzett munka. Na legább ennyivel csökkent a kémiai, energia.

Azért tudjuk csak a minimumot meghatározni, mert nem ismerjük a belső ellenállást, így azt sem mennyi energiát fűtöttünk el rajta.

2021. ápr. 14. 07:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Azr kérdeztem a kérdezőtől,hogy elfogadja e a helyes választ, mert még meg sem köszönte az 1 es nek!
2021. ápr. 14. 07:20