Matek feladatok - tudnátok segiteni?


6. Egy derékszögű háromszögben az egyik befogó 7 cm, az átfogó 11 cm. Határozza meg a 7 cm-es

befogóval szemközti szög nagyságát, és a másik befogó hosszát! Számítását részletezze!


9. Egy paralelogramma csúcsai ebben a sorrendben A, B, C, D. Határozza meg a C csúcs koordinátáit, ha a

többi csúcs koordinátái: A(-1;-3), B(-3;1), D(4;-2)! Számítását részletezze!


10. Eszter minden nap tesztfeladatokkal készül az angol érettségire, úgy, hogy naponta mindig ugyanannyival

növeli a feladatok számát. Az első napon 3 feladatot oldott meg, a 4. napon már 9-et. Hányadik napon fog

megoldani 15-et? Számítását részletezze!


12. Egy dobozban 7 piros és 6 zöld golyó van. Néhány golyót kiveszünk és így a dobozban maradt golyók

közül 80%-os valószínűséggel húzhatunk pirosat. Hány darab zöld golyó maradt a dobozban? Válaszát

indokolja!



2021. ápr. 8. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:

6) Sinus-tétel.


9) Rajzolsz egy ábrát, és onnan megnézed, melyik oldal párhuzamos a hiányzó oldallal. Ennek az oldalnak az egyik pontjából a másikba mutató vektort el kell tolni a hiányzó oldal megfelelő pontjába.


10) Itt egy egyszerű számtani sorozatról van szó.


12) A valószínűség akkor 80%, ha a golyók 80%-a piros. Melyik az a szám, aminek a 80%-a egész szám, és hétnél kisebb vagy egyenlő? Na ennyi lesz az összes bennmaradó gyolyók száma. Ennek a 20%-a lesz zöld, aminek szintén egész számnak kell lennie.

2021. ápr. 8. 16:48
 2/3 anonim ***** válasza:

9) C(x;y)

A+C=B+D

-1+x = -3+4, -3+y = 1-2

...

2021. ápr. 8. 16:49
 3/3 anonim ***** válasza:

6)

sin(alfa)=7/11 => alfa = 39,53°


b=sqrt(121-49)=sqrt(72)=6*sqrt(2)

2021. ápr. 8. 17:03