a)Van 500 gramm 48%-os oldatunk.Ehhez szeretnénk úgy egy 300 grammos oldatot önteni,hogy egy 32%-os oldatot kapjunk.Hány százalékosnak kell lennie a 300 grammos oldatnak?


b)Egy 400 grammos,28%-os oldathoz kell 40%-os oldatot öntenünk,hogy egy 33%-os oldatot kapjunk.Hány grammra van szükségünk a 40%-os oldatból?


ezeket le is kell vezetni,nagyon megköszönném!:3



2021. ápr. 8. 12:51
 1/2 krwkco ***** válasza:

Egy oldatban van oldószer és oldott anyag.

Az oldat töménysége %-ban: oldott anyag/(oldószer + oldott anyag)*100

Mindenütt a tömeget kell használni, akkor tömegszázalékot kapun.

2021. ápr. 8. 13:50
 2/2 anonim ***** válasza:

a)

500*48+300x=800*32

...


b)

400*28+40y=(400+y)*33

...

2021. ápr. 8. 14:22