Az első csap 3 órán át tölti tele a tartályt, a második 5 órán át. Mennyi idő alatt tölti meg a két csap a tartályt együtt?

SOS

2021. ápr. 7. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
1 óra 48 perc alatt.
2021. ápr. 7. 14:40
 2/8 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy ez hogy jött ki?
2021. ápr. 7. 14:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Én vettem egy 10l-es tartályt.

Ebből kijön, hogy az egyik csap 3,33l-t termel a másik 2-t óránként.

Összeadtam, és elosztottam a 10l térfogatot velük. Tehát 10/5,33=1,88 óra, ami 1 óra 48 perc.

Ha valamit elszúrtam, vállalom, mert közben dolgozom. :D

2021. ápr. 7. 14:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

x/3 + x/5 = 1

x = 1,875 óra, ami 1 óra 52 perc 30 mp.

2021. ápr. 7. 14:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló, hogyan jött ki neked az 1,875? Nem közös nevező aztán szorozni mindent 15-tel, végül osztani 8-cal? (Tényleg meg akarom érteni, bocsi
2021. ápr. 7. 15:08
 6/8 krwkco ***** válasza:
100%

#3

Csak az utolsó műveletet rontottad el. A 0,88 az pontosabban 0,876..., ami nem baj, de 0,88*60=52,8=52 perc 48 másodperc. Vagy 0,876*60=52,56= 52 perc 33 másodperc. Vagy ha hagyjuk a számológépet, hogy hozza ki magából a maximumot, akkor 1 óra 52 perc 30 másodperc, ahogy #4 is írta.

2021. ápr. 7. 16:33
 7/8 anonim ***** válasza:

#5: De, közös nevező majd szorzás.

5x/15 + 3x/15 = 15/15

8x/15 = 15/15

8x = 15

x = 15/8, ami 1,875.

2021. ápr. 7. 17:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm
2021. ápr. 7. 17:45