SOS2021. ápr. 7. 14:36
2/8 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy ez hogy jött ki?
2021. ápr. 7. 14:42
3/8 anonim válasza:
Én vettem egy 10l-es tartályt.
Ebből kijön, hogy az egyik csap 3,33l-t termel a másik 2-t óránként.
Összeadtam, és elosztottam a 10l térfogatot velük. Tehát 10/5,33=1,88 óra, ami 1 óra 48 perc.
Ha valamit elszúrtam, vállalom, mert közben dolgozom. :D
4/8 anonim válasza:
x/3 + x/5 = 1
x = 1,875 óra, ami 1 óra 52 perc 30 mp.
5/8 anonim válasza:
Előző válaszoló, hogyan jött ki neked az 1,875? Nem közös nevező aztán szorozni mindent 15-tel, végül osztani 8-cal? (Tényleg meg akarom érteni, bocsi
6/8 krwkco válasza:
#3
Csak az utolsó műveletet rontottad el. A 0,88 az pontosabban 0,876..., ami nem baj, de 0,88*60=52,8=52 perc 48 másodperc. Vagy 0,876*60=52,56= 52 perc 33 másodperc. Vagy ha hagyjuk a számológépet, hogy hozza ki magából a maximumot, akkor 1 óra 52 perc 30 másodperc, ahogy #4 is írta.
7/8 anonim válasza:
#5: De, közös nevező majd szorzás.
5x/15 + 3x/15 = 15/15
8x/15 = 15/15
8x = 15
x = 15/8, ami 1,875.