A fotoeffektus során 3 elektron kilépéséhez hány fotonra van szükség?

1,2,3,4,5,6 vagy többre?

2021. márc. 29. 10:38
 1/5 A kérdező kommentje:

Egy fotocella katódját megvilágító vörös fény fotonjainak energiája nagyobb mint a kilépési munka. Hogyan változik meg a kilépő elektronok sebessége, ha a katódot ugyanolyan teljesítményű kék fényforrással világítjuk meg?


a) a sebesség csökken

b) a sebesség nő

c) a sebesség nem változik

d) nem jön létre fotoeffektus


Itt egy másik kérdés is ha valaki unatkozna. xd

Előre is köszönöm a segítséget.

2021. márc. 29. 10:41
 2/5 anonim ***** válasza:
A fotoelektromos hatás a "mindent vagy semmit" elvet követi, tehát 3 elektron kibocsátásához 3 megfelelő energiájú fotonra van szükség.
2021. márc. 29. 11:11
 3/5 anonim ***** válasza:
A második kérdésre: ha ugyanolyan teljesítmény mellett kék fényt használunk (aminek a hullámhossza rövidebb, vagyis egy-egy foton energiája nagyobb), akkor kisebb számú, nagyobb energiájú fotont bocsátunk ki. Ugye már a vörös fény is elég volt az elektron kilépéséhez, ez a többletenergia így abban fog megmutatkozni, hogy a kilépett (szabad) elektron mozgási energiája nagyobb lesz. Tehát a sebessége nő.
2021. márc. 29. 11:13
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!

Még lenne itt két kérdés ha gondolod. :D


1. Mekkora nyugalmi energiával rendelkezik egy 1 tonna tömegű jármű?


a) 3*10^11 J


b) 9*10^16 J


c) 9*10^19 J


d) 3*10^8 J


2. Mekkora a 200 nm hullámhosszú ultraibolya fény frekvenciája?

2021. márc. 29. 11:19
 5/5 anonim ***** válasza:

1. A nyugalmi energia ugye a tömeg-energia ekvivalencia alapján létezik. Ha a test 1 Tonna (1000 kg) súlyú, a fénysebesség pedig 300.000 km/s, akkor

E=10^3 * (3 * 10^8)^2 = 9 * 10^19 J


2. A fénysebességet el kell osztani a hullámhosszal (nyilván a megfelelő mértékegységben mérve): kb. 1,5 * 10^15 Hz.

2021. márc. 29. 11:38