Ezt hol számoltam el 99% jött ki?

81 az egész 6(7%) 23(28%) 4(5%) 4(5%) 1(1%) 18(22%) 29(36%)

2021. márc. 22. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a tizedeseket kihagytad mindenhol. Azok összege meg 1%.
2021. márc. 22. 18:49
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kerekítés miatt van ez.
2021. márc. 22. 18:50
 3/9 A kérdező kommentje:
igen de én kerekiteni akarom 100% ra
2021. márc. 22. 18:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amiket számokat leírtál, azoknak összege nem 81, hanem 85.
2021. márc. 22. 18:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
6+23+4+4+1+18+29=?
2021. márc. 22. 18:54
 6/9 anonim ***** válasza:

81....100

6.... x

x = 6*100/81 = 7.4074 (stb.)


81....100

23.... x

x = 23*100/81 = 28.3950 (stb.)


És így tovább.


0.4074 + 0 .3950 már 0.824.

Ezért van 1% eltérés, ha a százalékokat összeadod.

2021. márc. 22. 18:56
 7/9 A kérdező kommentje:
Négyesből egyel többet irtam 1db van nem 2
2021. márc. 22. 18:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Írd be Excelbe, és látni fogod, hogy a tizedestörtek "levágott" része pont kiadja a hiányzó 1%-ot.
2021. márc. 22. 19:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Lyézus
2021. márc. 22. 19:29