81 az egész 6(7%) 23(28%) 4(5%) 4(5%) 1(1%) 18(22%) 29(36%)2021. márc. 22. 18:46
1/9 anonim válasza:
Mert a tizedeseket kihagytad mindenhol. Azok összege meg 1%.
3/9 A kérdező kommentje:
igen de én kerekiteni akarom 100% ra
2021. márc. 22. 18:50
4/9 anonim válasza:
Amiket számokat leírtál, azoknak összege nem 81, hanem 85.
6/9 anonim válasza:
81....100
6.... x
x = 6*100/81 = 7.4074 (stb.)
81....100
23.... x
x = 23*100/81 = 28.3950 (stb.)
És így tovább.
0.4074 + 0 .3950 már 0.824.
Ezért van 1% eltérés, ha a százalékokat összeadod.
7/9 A kérdező kommentje:
Négyesből egyel többet irtam 1db van nem 2
2021. márc. 22. 18:58
8/9 anonim válasza:
Írd be Excelbe, és látni fogod, hogy a tizedestörtek "levágott" része pont kiadja a hiányzó 1%-ot.