Az ammóniában lévő N és H atomok oxidációs számainak összege "O"(zérus). Bizonyítsd be ez alapján, hogy a szén-dioxid molekulában is így van?


2021. márc. 21. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

NH3 Hidrogénnek +1 az oxidációs száma, ammóniának -3, mivel 3×1-3=0

CO2 Oxigénnek -2 az oxidációs száma, így a szénnek +4,mivel -2×2+4=0

2021. márc. 21. 12:25
 2/3 Z003 ***** válasza:
100%

"Vegyületeiben az oxigén legtöbbször −2 oxidációfokú, kivéve a peroxidokat és a szuperoxidokat, ezekben −1, illetve −0.5; valamint a fluorral alkotott vegyületeit, melyekben +1."


"[...]Tehát a kifelé semleges töltést mutató molekulák esetén az oxidációs számok összege 0."


Az első kitétel megszabja hogy az oxigén oxidációs száma -2. A második pedig hogy mivel a szén-dioxid semleges molekula az oxidációs számok összegének nullára kell kiegészíteniük egymást. Tehát a szénnek +4-es az oxidációs száma 2*(-4)+4=0.



forrás: [link]

2021. márc. 21. 12:28
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2021. márc. 21. 14:34