Sziasztok! Valaki tudna segíteni ezekben a matematika feladatok megoldásában? Előre is köszönöm!


1. Találomra kiválasztunk egy négyjegyű számot. Mennyi annak a valószínűsége, hogy ennek:

a, egyik jegye sem 5;

b, legalább egy jegye 5;

c, pontosan egy jegye 5?


2. Egy pénzdarabot 12-szer feldobunk, a „fej” dobását F-fel, az „írás” dobását I-vel jelöljük. Egymás után felírjuk a dobások eredményét.

a, Hányféle betűsort kaphatunk?

b, Mekkora a valószínűsége, hogy csak fejekből áll majd a sorozat?

c, Mekkora a valószínűsége, hogy az első és az utolsó dobás is fej?

d, Mekkora a valószínűsége, hogy pontosan a dobások fele lesz fej, a másik fele pedig írás?


3. Egy dobozban 2 piros és 5 fehér golyó van. Véletlenszerűen kihúzunk három golyót. Mennyi annak a valószínűsége, hogy a három kiválasztott golyó között:

a, nincs fehér;

b, nincs piros;

c, egy piros van;

d, egy fehér van?



2021. márc. 20. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Azt kifelejtetted, hogy levezetéssel.
2021. márc. 20. 20:23
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, bocsi. Örülnék, ha levezetéssel valaki eltudná magyarázni. :)
2021. márc. 20. 20:31
 3/5 anonim ***** válasza:

1)

a)(8*9^3)/(9*10^3)=0,648

b) 1-0,648=0352

c)

1. jegy 5 - 1000

Nem az 1. jegy ötös - 9*3*100=2700

3900/9000=0,4333

2021. márc. 20. 20:32
 4/5 anonim ***** válasza:

2)

a) 2^12


b) 1/2^12


c)2^10/2^12=2^2


d) (12 alatt 6)/2^12

2021. márc. 20. 20:36
 5/5 anonim ***** válasza:

3)

a) 0


b) (5 alatt 3)/(7 alatt 3)


c) (2 alatt 1)*(5 alatt 2)/(7 alatt 3)


d) (5 alatt 1)/(7 alatt 3)

2021. márc. 20. 20:40