2021. márc. 16. 17:56
1/1 anonim válasza:
Ha az alaphoz tartozó magasság m, akkor
m/(a/2)=tg(alfa) => m=a*tg(alfa)/2.
Ha a beírt kör sugara r, akkor
tg(alfa/2)=r/(a/2) => r=tg(alfa/2)*a/2.
Ha a keresett kör sugara x, akkor,
(a/2)/m=(r-x)/(r+x)
...