Írjuk fel annak a körnek az egyenletét, amelynek középpontja és sugara rendre
a) C(0;0) és r = 1 ;
b) C(1;0) és r = 1 ;
c) C(0;-1) és r = 2 ;
d) C(-1;2) és r = 2 ;
e) C(-2;-3) és r = 4 ;
f) C(4;1) és r = 3
A segítséget és a magyarázatot előre is köszönöm szépen! 😊
2021. márc. 12. 10:39
1/3 anonim válasza:
a)
Ez könnyű, mert a kör középpontja az origó. Ebben az esetben x² + y² = r², tehát a megoldás x² + y² = 1.
b)
Ez sem sokkal nehezebb. Ha a kör középpontjának koordinátái u és v, akkor az általános alak: (x-u)² + (y-v)² = r². A megoldás tehát (x-1)² + y² = 1
A többinek már mennie kell ezek alapján.
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! 😊
2021. márc. 12. 11:06