Hogyan kell megoldani illetve levezetni ezeket a feladatokat? Legalább az egyiket levezetné és megoldaná nekem valaki, ha nem nagy kérés? 🥺


Írjuk fel annak a körnek az egyenletét, amelynek középpontja és sugara rendre

a) C(0;0) és r = 1 ;

b) C(1;0) és r = 1 ;

c) C(0;-1) és r = 2 ;

d) C(-1;2) és r = 2 ;

e) C(-2;-3) és r = 4 ;

f) C(4;1) és r = 3



A segítséget és a magyarázatot előre is köszönöm szépen! 😊



2021. márc. 12. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:

a)

Ez könnyű, mert a kör középpontja az origó. Ebben az esetben x² + y² = r², tehát a megoldás x² + y² = 1.

b)

Ez sem sokkal nehezebb. Ha a kör középpontjának koordinátái u és v, akkor az általános alak: (x-u)² + (y-v)² = r². A megoldás tehát (x-1)² + y² = 1

A többinek már mennie kell ezek alapján.

2021. márc. 12. 10:47
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


d) (x+1)^2+(x-2)^2=2^2

2021. márc. 12. 10:49
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! 😊
2021. márc. 12. 11:06