1, 9.6 m léc tömege 4.32 kg. Mennyi a tömege 1m-rés ugyanekkora lécnek? Milyen összefüggés van a léc hosszúsága és tömege között? 2, Egy hordóba 150l, egy vödör e 12l víz fér. Hány hordó tölthető meg 75 liter vízzel?


2021. márc. 12. 08:41
 1/2 Wadmalac ***** válasza:

1.

ha 9,6 m 4,32 kg, akkor 1 m: 4,32/9,6 = 0,45 kg

"Milyen összefüggés van a léc hosszúsága és tömege között?"

Egyenes arányosság.


2.

Ha egy hordóba 150 liter fér, akkor 75 literrel 75/150=0,5 hordó tölthető meg.

Jelen kérdésben a vödör térfogata lényegtelen, szerintem lemaradt a kérdés egy része. Tippelek, az volt, hogy ez a 75 liter hány vödör.

75/12=6,25 vödör, hat és egy negyed.

A 150 liter hordó meg kétszer ennyivel, 12,5 vödörrel.

2021. márc. 12. 08:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. márc. 18. 14:30