2021. márc. 12. 08:41
1/2 Wadmalac válasza:
1.
ha 9,6 m 4,32 kg, akkor 1 m: 4,32/9,6 = 0,45 kg
"Milyen összefüggés van a léc hosszúsága és tömege között?"
Egyenes arányosság.
2.
Ha egy hordóba 150 liter fér, akkor 75 literrel 75/150=0,5 hordó tölthető meg.
Jelen kérdésben a vödör térfogata lényegtelen, szerintem lemaradt a kérdés egy része. Tippelek, az volt, hogy ez a 75 liter hány vödör.
75/12=6,25 vödör, hat és egy negyed.
A 150 liter hordó meg kétszer ennyivel, 12,5 vödörrel.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. márc. 18. 14:30