Mit jelent ennek a fizika feladatnak a megoldása?


Egy futópályán vagy. Kettő kört kell lefutnod. Az elsőt bármilyen egyenletes sebességgel lefuthatod. A másodikat olyan egyenletes sebességgel kell lefutnod, hogy a 2 kör átlagsebessége az első kör sebességének kétszerese legyen.

A megoldás: lehetetlen


2021. márc. 10. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

A példa szerint a második kört háromszor akkora sebességgel kell lefutnod, mint az elsőt (egyébként a megoldás szempontjából mindegy, a lényeg, hogy más sebességgel). Mind a két kört egyenletes sebességgel kell futnod, azaz a gyorsulásod zérus.


Amint vége az első körnek, abban a pillanatban kezdődik a második (abban a pillanatban, ahogy a lábad beér a célvonal felé, már nem az első, hanem a második körben vagy), azaz 0 idő alatt kéne felgyorsulnod, hiszen sem az első, sem a második körben nem gyorsulhatsz. Na, ez lehetetlen.

2021. márc. 10. 21:15
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha felírod ennek az egyenletét akkor egy egyenlőtlenség jön ki


Az első kör átlagsebessége v1=s/T1

s: 1 kör hossza, T1 az idő ami alatt lefutja


A második kör sebessége: v2=s/T2


A két kör átlag sebessége: vá=2s(T1+T2)


A feladat szövege szerint:


vá=2*v1


behelyettesítve:

2s(T1+T2)=2s/T1


Ami akkor lehetséges ha T2=0 azaz lehetetlen.


Avagy 0s alatt kéne lefutni a második kört.

2021. márc. 10. 21:19
 3/6 A kérdező kommentje:

1: miért is kellene a második kört háromszoros sebességel lefutnod? Az átlag sebesség az nem a sebességek átlaga...

A gond az, hogy 0 S alatt kellene lefutni a második kört

2021. márc. 10. 22:34
 4/6 A kérdező kommentje:
2: kijött a megoldás. Az értelmezéssel van gondom, hogy az pontosan mit is jelent, miért jön ki az, hogy nulla időm van a második körre.
2021. márc. 10. 22:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat most vettem észre hogy lemaradt egy / jel:


Az első kör átlagsebessége v1=s/T1


s: 1 kör hossza, T1 az idő ami alatt lefutja


A második kör sebessége: v2=s/T2


A két kör átlag sebessége: vá=2s/(T1+T2)


A feladat szövege szerint:


vá=2*v1


behelyettesítve:


2s/(T1+T2)=2s/T1


Ami akkor lehetséges ha T2=0 azaz lehetetlen.


Avagy 0s alatt kéne lefutni a második kört.

2021. márc. 10. 22:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Így már remélem világos...
2021. márc. 10. 22:43