A munkások azt tapasztalták, hogy a gáztartályban a nyomás 30 %-kal csökkent. Mekkora lett a hőmérséklete, ha kezdetben 12°C volt és jól szigetelt kamrában volt?

Nem nagyon értem ezt a feladatot,mert nem nagyon boldogulok az 1 adatos feladatokkal



2021. febr. 2. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A nyomás ki fog esni amikor leegyszerűsítessz. Hátha ez segít.
2021. febr. 2. 21:43
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudjuk, hogy izochor állapotváltozás során


p1/T1 = p2/T2


Ha kezdetben p1 volt a nyomás, akkor később annak 30%-ával csökkent a nyomás, vagyis p2 = p1-p1*(30/100) = ... = 0,7*p1 lett.


Kezdetben a hőmérséklet 12 °C volt, amit át kell írni kelvibe: 285 K. Innen már csak be kell helyettesíteni:


p1/285 = 0,7p1/T2, itt lehet osztani p1-gyel, így csak T2 marad ismeretlen:


1/285 = 0,7/T2

2021. febr. 2. 21:48
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,mindenkinek ment a zöld kéz
2021. febr. 2. 22:02
 4/4 anonim ***** válasza:

p1/T1 = p2/T2

pedig az ideális gáztörvényből vezethető le ha az anyagmennyiség és a térfogat állandó:

pV = nRT

p/T = nR/V = áll.

2021. febr. 3. 06:29