2021. márc. 10. 13:37
1/3 anonim válasza:
1,2 x = 0,8 x + 24
Ezt próbáld megoldani!
3/3 anonim válasza:
Ahogy a fentiek is írták. Részleteiben:
1,2x = 0,8x+24 /Az egyenlet két oldalából levonunk 0,8x-et:
0,4x = 24 /Mindkét oldalt elosztjuk 0,4-gyel:
x = 60 /Ez az egyenlet megoldása
Ellenőrzés:
Bal oldal: 1,2x = 1,2*60 = 72
Jobb oldal: 0,8x+24 = 0,8*60+24 = 48+24 = 72
72=72, helyes.