Ha egy számot 20%-kal megnövelek, akkor a 80%-ánál 24-gyel nagyobb számot kapok. Mi ez a szám?


2021. márc. 10. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1,2 x = 0,8 x + 24

Ezt próbáld megoldani!

2021. márc. 10. 13:37
 2/3 anonim válasza:
71%
Megoldás 60
2021. márc. 10. 13:44
 3/3 anonim válasza:

Ahogy a fentiek is írták. Részleteiben:


1,2x = 0,8x+24 /Az egyenlet két oldalából levonunk 0,8x-et:

0,4x = 24 /Mindkét oldalt elosztjuk 0,4-gyel:

x = 60 /Ez az egyenlet megoldása


Ellenőrzés:

Bal oldal: 1,2x = 1,2*60 = 72

Jobb oldal: 0,8x+24 = 0,8*60+24 = 48+24 = 72

72=72, helyes.

2021. márc. 17. 08:13