Nem értem a fizika házit. Valaki esetleg tudna segíteni?


1. Mekkora az elektromos áramerősség, ha a vezető keresztmetszetén t=5s alatt Q=10C elektromos töltésmennyiség halad át?


2. Mennyi idő alatt halad át a vezető keresztmetszetén Q=200C elektromos töltésmennyiség, ha az elektromos áramerősség I=4A?


3. Mekkora töltésmennyiség halad át a vezető keresztmetszetén t=10 perc alatt, ha az áramerősség I=1A?


4. Az R=1150Ω ellenállású fogyasztót U=230V feszültségre kapcsoljuk. Mekkora erősségű áram halad át rajta?


5. A vezetőn 0,5A erősségű áram halad át, miközben a vezető végei között a feszültség 12v. Mekkora a vezető elektromos állása? (R=24Ω)


6. Egy forrasztópáka ellenállása R=100Ω. A rajta áthaladó áram erőssége I=2,2A. Mekkora feszültségű áramforrásra kapcsolunk?


7. Egy forrasztópáka ellenállása R=95Ω. A rajta áthaladó áram erőssége I=4A. mekkora feszültségre van kapcsolva?


8. Egy melegítő 220V feszültségre van kötve és a fűtőszálon 4A erősségű áram halad át. A fűtőszál hossza 110m, fajlagos ellenállása p=1,02mm mΩ. Számítsd ki a huzal keresztmetszetét.


9. Az alumínium huzal hossza 200m, keresztmetszete 4mm 2. Mekkora a feszültség a vezető végei között ha 2A erősségű áram halad át rajta? (p=0,282mm mΩ)


10. A vezeztőn 0,2A erősségű áram halad át, miközben a vezető végei között a feszültség 6V. Mekkora a vezető elektromos ellenállása?



2021. márc. 3. 15:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Hogyha valaki tudja a megoldásokat azt előre is köszönöm! :)
2021. márc. 3. 15:59
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Ezek egész biztosan benne vannak a tankönyvedben. Helyetted nem tudjuk megtanulni.
2021. márc. 3. 16:03
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincsen tankönyvem. Szakon vagyok és nekem a büdös életbe nem fog kelleni a fizika úgyhogy foglalkozok a számomra fontosabb dolgokkal.
2021. márc. 3. 16:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy létezik egy olyan varázslat az interneten, hogy google?


Beírtam az első kérdésedet, csak úgy próbaképpen:


[link]


itt az eredmény. Jó keresgélést!

2021. márc. 3. 16:24
 5/7 anonim ***** válasza:

1.

Q=10 C, t=5 s, I=?

I=Q/t=10 C / 5 s= 2 A


----------------------


2.

I=4 A, Q=200 C, t=?

I=Q/t --> Q=I*t --> t=Q/I

t=200 C / 4 A= 50 s


----------------------


3.

t= 10 min = 600 s, I=1 A, Q=?

Q=I*t= 1 A * 600 s= 600 C


----------------------


4.

R=1150 Ω, U=230 V, I=?

R=U/I --> U=R*I --> I=U/R

I=230 V / 1150 Ω=0.2 A


----------------------


5.

I=0.5 A, U=12 V, R=?

R=U/I=12 V / 0.5 A= 24 Ω


----------------------


6.

R=100 Ω, I=2.2 A, U=?

U=R*I=100 Ω * 2.2 A= 220 V


----------------------


7.

R=95Ω, I=4 A, U=?

U=R*I=95 Ω * 4 A=380 V


A 8, 9, 10 megoldásában nem vagyok biztos, utánanézek és megírom.

2021. márc. 3. 16:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

8.

A fűtőszál ellenállása: R=U/I=220/4=55 Ω

Az ellenállás a fajlagos ellenállásból, a huzal hosszából és keresztmetszetéből: R=ϱ·ℓ/A

A huzal keresztmetszete: A=ϱ·ℓ/R=0,102·110/55=0,204 mm²


9.

A vezető végei közötti feszültség: U=I·R

A vezető ellenállása: R=ϱ·ℓ/A

E kettő alapján a vezető végei közötti feszültség: U=I·ϱ·ℓ/A=2·0,0282·200/4=2,82 V


10.

R=U/I=6/0,2=30 Ω

2021. márc. 4. 23:26
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2021. márc. 5. 10:58