P= -160+3Q
Q= 2000-1/2P
nektek mennyi jön ki? nekem nem jó egyik megoldasom se ha visszahelyettesitem
Szerintem elirtak a feladatban a -160at es helyette sima 160 kellene ugy jön ki
szerintetek?
2021. márc. 2. 18:20
1/4 anonim válasza:
Azt nem tudom, hogy mi az egyensúlyi ár, de ha az egyenletrendszert akarod megoldani, akkor:
P=2336, Q=832
2/4 A kérdező kommentje:
hogy jott ki?
2021. márc. 2. 18:31
3/4 anonim válasza:
Q=2000-1/2*(-160+3*Q)
2*Q=4000+160-3*Q
5*Q=4160
Q=832
P=-160+3*832=2336
4/4 A kérdező kommentje:
okes köszi :)
2021. márc. 2. 19:00