Egyensúlyi ár számítása?


P= -160+3Q

Q= 2000-1/2P


nektek mennyi jön ki? nekem nem jó egyik megoldasom se ha visszahelyettesitem


Szerintem elirtak a feladatban a -160at es helyette sima 160 kellene ugy jön ki


szerintetek?



2021. márc. 2. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy mi az egyensúlyi ár, de ha az egyenletrendszert akarod megoldani, akkor:

P=2336, Q=832

2021. márc. 2. 18:28
 2/4 A kérdező kommentje:
hogy jott ki?
2021. márc. 2. 18:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Q=2000-1/2*(-160+3*Q)

2*Q=4000+160-3*Q

5*Q=4160

Q=832


P=-160+3*832=2336

2021. márc. 2. 18:36
 4/4 A kérdező kommentje:
okes köszi :)
2021. márc. 2. 19:00