Egy 5 cm sugarú körhöz egy külső ponton keresztül olyan szelőt húzunk, amelynek a körrel vett metszéspontjai közül a közelebbi megfelezi a hosszabb szelőszakaszt. A pontból a körhöz (gyök)10 cm hosszú érintő húzható.
a; Mekkora távolságra van a pont a kör középpontjától?
b; Mekkora távolságra halad a szelő a kör középpontjától?
2021. febr. 28. 13:54
1/2 anonim válasza:
PA=x, PB=2x => 10=2*x^2 => x=sqrt(5)
a) PO^2=PE^2+r^2=10+25=35 => PO=sqrt(35Ö
b) d^2=r^2-(x/2)^2=25-5/4=95/4 => d=sqrt(95)/2
Csinálj rajzot!
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!🙏
2021. febr. 28. 14:31