Valaki érti ezt a feladatot?


Matek szöveges feladat nem igazán értem valaki aki érti segítsen


1.Juli néni 10 óra alatt festené ki a lakást, édesanyjának 15órát tartana ez a munka. Mennyi idő alatt festenék ki a lakást közösen?


2.Péter Károly ugyanabban a házban laknak. Péternek a sportcsarnokig az út 30 percig tart, Károlynak 40 percig. Mennyi idő múlva érte utól Péter Károlyt, ha 5 perccel később indult el?


3.a kör alakú kerékpálya egy pontjából egymással szemközt elindult két kerékpáros. Mennyi idő múlva találkoznak, ha tudod, hogy Karcsi egy kört 6 perc alatt, Laci 10 perc alatt tesz meg?



2021. febr. 26. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

1.

Azt vizsgáljuk meg, mekkora részt festenek ki egyedül 1 óra alatt

Juli néni: 1/10

Juli anyja: 1/15

x óráig dolgoznak, tehát x/10 + x/15 = 1

.

2.

A sportcsarnokig vezető út legyen 1! Ekkor a megtett út 1 perc alatt:

Péter: 1/30

Károly: 1/40

Károly x percig gyalogol, Péter (x-5) percig. Amikor Péter utoléri Károlyt, egyenlő utat tettek meg.

Péter útja: (x-5) / 30

Károly útja: x / 40

(x-5)/30 = x/40

.

3.

A körpálya hossza legyen 1! 1 perc alatt megtesz:

Karcsi: 1/6

Lali: 1/10

x percig tekernek, amikor találkoznak, ketten együtt megtették a teljes pályát.

x/6 + x/10 = 1

2021. febr. 26. 15:04
 2/2 anonim ***** válasza:
70%
Mindhárom teljesen érthető. Mi lenne a kérdés? Oldjuk meg helyetted a házit?
2021. febr. 26. 15:05