Mechanikai erő.Egy 4m hosszú zsinór egyik vége rögzített a másik végén egy 2kg golyó van.Vízszintes állapotból ha elengedem a golyót,mennyi lesz a sebessége?A mechanikai erő megmaradásának törvényével kellene kiszámolni.


2021. febr. 26. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:

A helyzeti energiája fog mozgási eneriává alakulni. A helyzeti energiája a pálya aljához képest: m * g * h = 2 kg * 10 m/s² * 4 m = 80 J

A mozgási energia képlete:

m * v² / 2 = 80 J

m * v² = 160 J

v² = 80 m²/s²

v = 8,94 m/s

2021. febr. 26. 13:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. febr. 26. 19:56