2021. febr. 26. 13:37
1/2 anonim válasza:
A helyzeti energiája fog mozgási eneriává alakulni. A helyzeti energiája a pálya aljához képest: m * g * h = 2 kg * 10 m/s² * 4 m = 80 J
A mozgási energia képlete:
m * v² / 2 = 80 J
m * v² = 160 J
v² = 80 m²/s²
v = 8,94 m/s
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. febr. 26. 19:56