Egy 32 fős osztályban a tanulók 25%-a szerzett 5-öst az érettségi vizsgán.Hányan voltak ők? (Szépen leírva képlettel kérem).


2021. febr. 25. 17:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
32*0.25 = 8
2021. febr. 25. 17:59
 2/14 A kérdező kommentje:
Hogy lett a 25ből 0,25?
2021. febr. 25. 18:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
1% az 1 századrész, vagyis 0,01. Annak a 25-szöröse 0,25
2021. febr. 25. 18:04
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
32/4=8
2021. febr. 25. 18:11
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Altalanos iskola kb. otodikes anyag a szazalekszamitas. Meselj mar, hany eves vagy, 10?
2021. febr. 25. 18:13
 6/14 A kérdező kommentje:
Egy 50.000 Ft-os termék árát kedden 20%-kal emelték. Csütörtökön újabb árváltozás történt: 20%-os leárazás. Számítsuk ki a termék pénteki árát. Számítsuk ki a pénteki árát akkor is, ha a két 20%-os árváltozás fordított sorrendű. először történik a leárazás, aztán az emelés.
2021. febr. 25. 18:13
 7/14 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, régen volt már az ötödik osztály, most meg online tanulásban semmmit se magyaráznak el..
2021. febr. 25. 18:14
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

50000*1,2*0,8=....

Tekintettel arra, hogy szorzás kommutatív, a sorrendváltás nem ad más eredményt.

2021. febr. 25. 18:20
 9/14 A kérdező kommentje:
1,2 meg 0,8 megint hogy jött ki? Ilyen számok nincsenek is benne a szövegben.
2021. febr. 25. 18:21
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

20%-os növelés az 1,2-szeres szorzást jelent.

20%-os csökkentés 0,8-szeres szorzást jelent.

2021. febr. 25. 18:25
1 2