A ábrán látható elrendezésben határozza meg a rendszer gyorsulását és a jelölt kötélerőt!
(A súrlódást nem kell figyelembe venni!)
m1=17.1 kg
m2=10.8 kg
m3=33.7 kg
Egy asztalon vagyunk, asztal tetején van az m2, bal oldalt csigán lóg le az m1, jobb oldalt ugyanígy az m3. Az m3-nak felfelé irányuló erőjét kérdezi a feladat. Megköszönném nagyon a segítségeket.
2021. febr. 25. 13:22
1/2 anonim válasza:
m1*a=F1-m*g
m2*a=F3-F1
m3*a=m3*g-F3
Kifejezed F1,F3-at és behelyetesíted m2*a=F3-F1-be. És ott kiszámolod a gyorsulást ami kb. 4.075 m/s lesz. Ebből pedig már könnyü kiszámolni a kötélerőt, ami m*g-K=m*a ami 195.2 N, lesz.
2/2 anonim válasza:
Számolásnál véletlenül kivontam és nem össze adtam, a gyorsulás 2.67 és a kötél erő 241.5 N lesz.