Fizika házit nem tudom megcsinálni, valaki megcsinálná kérem?


A ábrán látható elrendezésben határozza meg a rendszer gyorsulását és a jelölt kötélerőt!

(A súrlódást nem kell figyelembe venni!)

m1=17.1 kg

m2=10.8 kg

m3=33.7 kg

Egy asztalon vagyunk, asztal tetején van az m2, bal oldalt csigán lóg le az m1, jobb oldalt ugyanígy az m3. Az m3-nak felfelé irányuló erőjét kérdezi a feladat. Megköszönném nagyon a segítségeket.



2021. febr. 25. 13:22
 1/2 anonim válasza:

m1*a=F1-m*g

m2*a=F3-F1

m3*a=m3*g-F3

Kifejezed F1,F3-at és behelyetesíted m2*a=F3-F1-be. És ott kiszámolod a gyorsulást ami kb. 4.075 m/s lesz. Ebből pedig már könnyü kiszámolni a kötélerőt, ami m*g-K=m*a ami 195.2 N, lesz.

2021. febr. 25. 13:35
 2/2 anonim válasza:
Számolásnál véletlenül kivontam és nem össze adtam, a gyorsulás 2.67 és a kötél erő 241.5 N lesz.
2021. febr. 25. 13:54