Segítene valaki 12.-es matematikában? Nem boldogulok ezekkel a feladatokkal.


A feladatok a következők:



1.feladat:

Adja meg az f (x) = (x- 3)' + 2 függvény (1; 4] intervallumon felvett legkisebb és legnagyobb értékét, és azt is, hogy hol veszí fel ezeket az értékeket!



2.feladat:

Irja fel annak a körnek az egyenletét, amely egyik átmérőjének két végpontja az A(2; -1) és B(-4;7) koordinátájú pontok!



3.feladat:

A 2x^2+k*x+7=0 egyenletnek gyöke x=-2

Számolja ki a k valós paraméter értékét!


Aki tud kérem segítsen! Előre is köszönöm!



2021. febr. 24. 04:20
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

1. Megrajzolod rendesen a függvényt és megnézed, hogy az említett intervallumon hol a minimuma és a maximuma az y tengelyen


2. A kör középpontja a két pont közötti távolság felénél helyezkedik el, a kör sugara pedig az említett távolság hosszának a fele. Ebből már fel lehet írni a kör egyenletét.


3. Másodfokú megoldóképlet szerint átalakítod a kifejezést és kapsz egy egyenletet, amit utána csak rendezni kell.



Megoldani nem fogom helyetted, ha van egy kis agyad, innen már menni fog. Szívesen.

2021. febr. 24. 07:03
 2/7 anonim ***** válasza:

3) Behelyettesíted x helyére (-2)-t, kapsz egy k-t tartalmazó egyenletet, és megoldod.


1) A valós számok halmazán azonos hozzárendelési szabállyal értelmezett másodfokú függvények totális minimuma a 3 helyen 2. a Mivel a 3 eleme a vizsgált intervallumnak, akkor ott is minimum van.

f(4)=3

Tekintettel arra, hogy f(-1)=4 lenne, így van 3-nal nagyobb értéke a függvénynek, de legnagyobb értéke nincs (balról nyitott intervallum), így maximuma nincs.

2021. febr. 24. 08:32
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2021. febr. 24. 17:01
 4/7 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem, hogy az 1. feladatba elírtam kicsit az adatokat, helyesen így néz ki a feladat:

f(x)=(x-3)^2+2 függvény [1;4]

2021. febr. 24. 20:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Ekkor 1-ben van maximuma,ami f(1)=6
2021. febr. 24. 20:21
 6/7 A kérdező kommentje:
A 3-as feladatban a k az 9-cel lesz egyenlő?
2021. febr. 24. 21:13
 7/7 anonim ***** válasza:

15-2k=0

k=15/2

2021. febr. 25. 00:22