2021. febr. 21. 18:02
1/3 anonim válasza:
számláló: x-6, nevező: x => (x-6)/x=1/3
Meg tudod oldani ezt az egyenletet?
2/3 anonim válasza:
Legyen a szám: x
számláló 6tal kisebb, tehát a számláló: x-6
a tört értéke 1/3
Felírjuk az adatokat:
(x-6)/x=1/3 -keresztbe szorzunk
3*(x-6)=x*1
3x-18=x - rendezzük az egyenlet két oldalát
2x=18|:2
x=9
Tehát a tört: (x-6)/x=(9-6)/9=3/9=1/3 tehát jól dolgoztunk :D
3/3 anonim válasza:
Ki kell kötni, hogy x nem lehet egyenlő nullával, mert a nevezőben van.