Egy tört számlálója 6-tal kisebb mint a nevezője.A tört értéke egy harmad. Mekkora a számláló.Mi a megoldás?


2021. febr. 21. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:

számláló: x-6, nevező: x => (x-6)/x=1/3

Meg tudod oldani ezt az egyenletet?

2021. febr. 21. 18:13
 2/3 anonim ***** válasza:

Legyen a szám: x

számláló 6tal kisebb, tehát a számláló: x-6

a tört értéke 1/3

Felírjuk az adatokat:

(x-6)/x=1/3 -keresztbe szorzunk

3*(x-6)=x*1

3x-18=x - rendezzük az egyenlet két oldalát

2x=18|:2

x=9

Tehát a tört: (x-6)/x=(9-6)/9=3/9=1/3 tehát jól dolgoztunk :D

2021. febr. 21. 18:13
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell kötni, hogy x nem lehet egyenlő nullával, mert a nevezőben van.
2021. febr. 21. 20:11