Most irunk matek dogát.. 11:40ig lehet irni Tudsz ebben segiteni?


1. A középpont és a sugár ismeretében írd fel a körök egyenleteit!

( a kör középpontja C(u;v), sugara r)

a) C (0; 0) , r= 5

b) C ( -2; 3) , r= 2

2. A kör egyenlete alapján állapítsd meg a kör középpontjának koordinátáit és a

kör sugarát!

(x-1)2 + (y+4)2 = 36

3. Ird fel a kör egyenletét, ha ismered a kör C (2; -1) középpontját és a P (5; 2)pontját!


4. Adottak az (x-3)2 + (y+1)2 = 10 kör pontjának első koordinátája x=4. Határozd

meg a pont második koordinátáját!

5. Írd fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely átmegy a P(2; 6) ponton és az

egyik normálvektora n(4; 3)!

6. Ird fel annak az egyenesnek az egyenletét, amelynek a v(3; 4) irányvektora, és

az egyenes átmegy a P( -2; 3 ) ponton!

7. Add meg az egyenes egy irányvektorát és egy normálvektorát, valamint írd fel

az egyenes egyenletét, ha az átmegy a megadott két ponton: A (4; 1) és B (-2; -2)!

8. Adott az egyenes irányszöge α=75 0 és az y tengelymetszet (0; -4). Írd fel az

egyenes iránytényezős egyenletét!

9. Az egyenes iránytényezős egyenlete alapján add meg az egyenes egy

irányvektorát és egy normálvektorát! y =

3/4x − 5



2021. febr. 19. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kör egyenlete (x-u)^2+(y-v)^2=r^2


Ez az egyik legalapabb dolog és benne van a függvény táblázatban is, az 1-es és 2-es feladatokban kb semmit nem kell csinálni, csak ebbe behelyesíteni...

2021. febr. 19. 11:07
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
*behelyettesíteni
2021. febr. 19. 11:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Aztán a 3-asban szintén ez a feladat, csak a P pont koordinátái lesznek az X,y ez is a függvénytáblában van.


4-es Ben csak be kell írni az X helyére a 4et és egy egyismeretlenes egyenlet Yonra.

2021. febr. 19. 11:11
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

5. "Adott ponton átmenő adott normálvektorú egyenes egyenlete"


Amúgy sárga függvénytábla 58.oldal, nem tudom neked milyen van


Ax+By=Ax0+By0


n(A;B) a P pont koordinátái meg az x0 y0


Nem tudom miért segítek xd. Azért majd nézz rá szegény kis barátod lapjaira, mert az érettségit gyakoriról tuti nem puskázod össze.

2021. febr. 19. 11:18
 5/12 anonim ***** válasza:
6. Irányvektorból úgy lesz normálvekktor egy egyenesnál, hogy felcseréled a két koordinátát és az egyiknek ellentetjét veszed. Onnan ugyn az mint az 5.
2021. febr. 19. 11:20
 6/12 anonim ***** válasza:

7. Két ponton átmenő egyenes egyenlete: (x2-x1)(y-y1)=(x2-x1)(x-x1)


P1(X1,y1) és P2(X2,y2)

V(x2-x1,y2-y1)


Utána az előző alapján megadod a normál vektort.

2021. febr. 19. 11:24
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Szervusz, én vagyok a tanárod! Remélem tudod milyen következményei lesznek ennek, ha rájövök, hogy ki vagy
2021. febr. 19. 11:26
 8/12 anonim ***** válasza:

8. "Adott ponton átmenő, adott iránytangensű egyenes egyenlete:"

Tgalfa=m

y-y0=m(x-x0)


Az y0 meg az x0 a megadott koordináta az X és az y az meg értelemszerűen marad X és y. Mint a többinél is.

2021. febr. 19. 11:27
 9/12 anonim ***** válasza:
9. Rendezed, hogy az egyik oldalon legyen az X és a a másikon a szám, és utána az Ax+By=Ax0+By0 ugye ez a jobb oldal most a szám. Szóval csak elolvasod az At meg a Bt és ez a normálvektor, után az előbbi alapján, koordináta csere az egyik ellentetjét veszed és megvan az irányvektor.
2021. febr. 19. 11:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért az érdekel, hogy hányast kapsz végül xd.
2021. febr. 19. 11:39
1 2