Kérlek valaki vezesse le
Nagyon köszi
2021. febr. 18. 21:13
1/1 anonim válasza:
4HCl + MnO2 → Cl2 + MnCl2 + 2H2O
Egyenlet szerint zajlik a reakció.
2KI + Cl2 -> 2KCl + I2
25,4g I2 = 0,1mol = n(Cl2)
az egyenletből látjuk, hogy n(Cl2)=4n(HCl), tehát n(HCl)= 0,4mol, ami 0,4*36,5 = 14,6g HCl
ha az oldat 36 tömegszázalékos, akkor annak tömege 14,6/0,36 = ~40,6g; ennek térfogata 34,37; ~34,4cm^3