Egy 1A-es méréshatárú, 360 belső ellenállású ampermérő méréshatárát 10A-re szeretnénk növelni a megfelelő söntellenállás használatával. Mennyi legyen a söntellenállás értéke?


Egy 1A-es méréshatárú, 360 belső ellenállású ampermérő méréshatárát

10A-re szeretnénk növelni a megfelelő söntellenállás használatával.

Mennyi legyen a söntellenállás értéke?


2021. febr. 17. 10:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Mi az a 360 belső ellenállás? Mértékegység nincs? 360 Ω sok lenne, inkább talán Rb=360 mΩ.

Az eredeti műszeren I1=1 A esetén U=I1·Rb=1·0,36=0,36 V esik. I2=10 A-re bővítve a méréshatárt is ugyanekkora feszültségnek kell esni rajta. A műszeren folyik 1 A, a söntellenálláson Is=I2–I1=10–1=9 A. A szükséges söntellenállás: Rs=U/Is=0,36/9=0,04 Ω=40 mΩ.

2021. febr. 17. 14:28