2021. febr. 16. 11:55
2/10 A kérdező kommentje:
Az oké, de konkrétan hogy kell transzformálni? Ha a kettes a jel előtt lenne, akkor kétszeresen nyújtaná a függyvényt. Mögötte az y tengely mentén tolná el. A jel alatt X-ből kivonva vagy hozzáadva az X tengely mentén transzformálna. De ha a jel alatt szorozza az x-et, akkor milyen transzformáció történik?
2021. febr. 16. 12:32
3/10 anonim válasza:
X menti nyújtás/összenyomás. Ábrázolj néhány pontot.
4/10 anonim válasza:
x-tengely menti nyújtás 1/2-szeresere
5/10 A kérdező kommentje:
A nyújtás nem akkor van amikor a kettes szám a jel előtt van?
2√x és 2 |X| esetén nyújtás
De √2x és |2x| esetén mi van?
2021. febr. 16. 13:32
6/10 anonim válasza:
Akkor y-tenngely menti nyújtás van. Ez esetben y-tenngely menti.
7/10 anonim válasza:
Kedves kérdező, miért nem gondolod végig te magad?
Az x 2-vel való szorzása azt jelenti, hogy korában feleakkora értékű x-ekre kapva ugyanolyan számokat alkalmazzuk a gyökvonást, így végül azt kapjuk, hogy ugyanakkora y érték korábban feleakkora x értékekhez fog tartozni. Ez olyan, mintha belenagyítanánk az x tengelybe.
Tehát négyzetgyök(x) függvény esetén pl. x=4-re y=2-t kapunk, míg négyzetgyök(2x) esetén x=2-re fogunk y=2-t kapni.
9/10 anonim válasza:
Itt ábrázold például az sqrt(x) függvényt, majd a sqrt(2x) függvényt:
Látni fogod a különbséget.
10/10 A kérdező kommentje:
Sokat gondolkodtam és még a wolframalpha oldalát is megnéztem, de mindenre még én sem jöhetek rá. Köszönöm a válaszokat.
2021. febr. 16. 17:20