Valaki tud ebben a feladatban segíteni?

Egy vállalatnak 3 városban van telephelye. A hatvani telephelyen dolgozók életkorának átlaga 37 év,a komáromi telephelyen dolgozóké 23 év, a pápai telephelyen dolgozóké pedig 41 év.Három céges partit szerveztek a vállalatnál.Mindegyiken csak a cég dolgozói voltak, de azok közül mindenki részt vett, akinek ott kellett lennie.Az egyes partikra a két-két kijelölt telephely minden dolgozóját beosztották.Az első bulit a hatvani és a komáromi telephely munkatársainak szervezték. Ezen a résztvevők átlagéletkora 29 év volt. A másodikon–amelyen a hatvani és a pápai dolgozók vettek részt –39,5 év volt az átlagéletkora az ott lévőknek. A harmadik partin a komáromi és a pápai munkatársak jelentek meg. Ezen a bulin az átlagéletkor 33 év volt.Mennyi az átlagéletkor a vállalatnál az összes dolgozót figyelembe véve?

2021. febr. 15. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:

H hatvani, K komáromi és P pápai dolgozó van. Ekkor:

(37H+23K)/(H+K)=29

(37H+41P)/(H+P)=39,5

(23K+41P)/(K+P)=33

______________________

Ezt az egyenletrendszert kell megoldanod. Ez már megy?

2021. febr. 15. 15:30
 2/2 anonim ***** válasza:
2021. febr. 15. 18:02