Mennyi az eredője a köv.soros,párhuzamos és vegyes kapcsolásoknak?


a)R1=R2=R10000=55ohm(soros)

b)R1=R2=R200=50000ohm(párhuzamos)

c)R1=5ohm

R2=10 ohm

R3=20ohm(vegyes kapcsolás)



2021. febr. 14. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha így értetted:

a) R1=R2=…=R10000=55 Ω

b) R1=R2=…=R200=50000 Ω

akkor:

a) Azonos ellenállások soros kapcsolásakor az eredő: Re=R·n=55·10000=550000 Ω=550 kΩ

b) Azonos ellenállások párhuzamos kapcsolásakor az eredő: ReR/n=50000/200=250 Ω

c) három ellenállást többféleképpen lehet vegyesen kapcsolni, ezt vagy leírod, vagy felteszel egy képet, hogy egyértelmű legyen a kapcsolás. Enélkül nem lehet megoldani.

2021. febr. 14. 19:47
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A c-re időközben rájöttem:)

2021. febr. 14. 20:59