a)R1=R2=R10000=55ohm(soros)
b)R1=R2=R200=50000ohm(párhuzamos)
c)R1=5ohm
R2=10 ohm
R3=20ohm(vegyes kapcsolás)
2021. febr. 14. 18:02
1/2 anonim válasza:
Ha így értetted:
a) R1=R2=…=R10000=55 Ω
b) R1=R2=…=R200=50000 Ω
akkor:
a) Azonos ellenállások soros kapcsolásakor az eredő: Re=R·n=55·10000=550000 Ω=550 kΩ
b) Azonos ellenállások párhuzamos kapcsolásakor az eredő: ReR/n=50000/200=250 Ω
c) három ellenállást többféleképpen lehet vegyesen kapcsolni, ezt vagy leírod, vagy felteszel egy képet, hogy egyértelmű legyen a kapcsolás. Enélkül nem lehet megoldani.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
A c-re időközben rájöttem:)
2021. febr. 14. 20:59