Benjámin2 kérdése:

1)Hány mol anyagmennyiséget tesz ki 1g víz? 2)Zárt edényben a gáz nyomása 27c°-on 75kPa.Mennyi lesz a nyomás -13c°-on?


2021. febr. 12. 14:58
 1/1 anonim ***** válasza:

1.

M(H2O) = kb. 18g/mol => 1/18 mol H2O

2.

V=áll. => p/T=áll.

T1=300K p1=75kPa

T2=260K p2=? => p1/T1=p2/T2 => p1*T2/T1

2021. febr. 12. 15:05