Tudorka3 kérdése:

Zárt vezetőkeret felületén az indukcióvonalak fluxusa 0.05 s alatt egyenletesen, 1.5 Wb-rel változik. Mekkora feszültség indukálódik a vezetőkeretben?

Kérlek segítsetek ebben hogy hogyan kell megoldani.
2021. febr. 9. 15:00
 1/1 anonim ***** válasza:

A tekercsben indukált feszültség: Ui=N·ΔΦ/Δt

A vezetőkeret egyetlen menet, N=1

A vezetőkeretben indukált feszültség: Ui=ΔΦ/Δt=1,5/0,05=30 V

2021. febr. 9. 19:41