Valaki segítsen sos, tudjatok a választ?

Egy háromszög csúcspontjainak koordinátái: A(-5; -5); B(0; 5); C(4; 1). Számítsa ki a háromszög a) oldalainak hosszát, b) területét, c) oldalfelező pontjainak koordinátáit, d) súlypontjának koordinátáit, e) legnagyobb szögét!

2021. febr. 3. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen tudjuk: [link]
2021. febr. 3. 11:38
 2/5 A kérdező kommentje:
És maga a számolás menete?
2021. febr. 3. 11:41
 3/5 anonim ***** válasza:
2021. febr. 3. 11:42
 4/5 anonim ***** válasza:
2021. febr. 3. 11:46
 5/5 anonim ***** válasza:

a, |A-B|, |B-C|,|A-C| pl.: a=|A-B|=|(-5-0;-5-5)|=|(-5;-10)|=gyök[(-5)^2+(-10)^2]=gyök(125)

b,T=gyök[s(s-a)(s-b)(s-c)],a hol a,b,c az odalak, s=(a+b+c)/2 (Heron-képlet)

c,(A+B)/2,(A+C)/2,(C+B)/2,

d,S=(A+B+C)/3

e,legnagyobb szög: a legnagyobb odallal van szemközt: a másik két oldalra(o1 és o2) mint vektorra felírhatunk egy skaláris szorzást:

o1x*o2x + 01y*02y = cos(alfa)*|o1|*|o2| => arccos(cos(alfa))=alfa :)

2021. febr. 3. 11:47