Hogyan számoljam ki két egyenes metszéspontját?

az egyik egyenes: g: 5x + y = -15

a másik pedig: k: (x+3)^2 + y^2= 26



2021. jan. 28. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Mi nem megy benne?
2021. jan. 28. 14:05
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1) Tanuld meg a kör és az egyenes egyenletére vonatkozó tudnivalókat!


2) Fogalmazd meg magadnak, hogy mi a feladat!


3) Oldd meg a kör és egyenes egyenletéből álló egyenletrendszert!

a) Az első egyenletből kifejezed x-t. y=-15-5x

b) Behelyettesítesz a 2. egyenletbe. (x+3)

2021. jan. 28. 14:08
 3/5 A kérdező kommentje:

A másodfokú egyenletben a gyök alatt mínusz szám jött ki, de már rájöttem a hibámra, csak elfelejtettem törölni a kérdést.

Azért köszönöm szépen! :)

2021. jan. 28. 14:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Folytatom.

b) Behelyettesítesz a 2. egyenletbe. (x+3)^2+(-15-5x)^2=26

c) Megoldod a kapott másodfokú egyenletet.

2021. jan. 28. 14:10
 5/5 anonim ***** válasza:
0) Akkor tedd ki a kérdést, ha próbálkoztál a megoldással, mert valaki - esetleg - megharagszik rád, és ekkor ...
2021. jan. 28. 14:12