8000 m3 föld elhordásával a vállalkozás 8 nappal előbb végzett, mert naponta 50 m3 –rel többet szállítottak el. Hány nap alatt lettek készen és a tervezett napi teljesítményt hány százalékkal teljesítették túl?

Előre is köszönöm a válaszokat



2021. jan. 25. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Tervezett napi teljesítmény: x.

Tervezett munkaidő: 8000/x.

Tényleges napi teljesítmény:x+50.

Tényleges munkaidő:8000/(x+50).

8000/x=8000/(x+50)+8

Meg tudod oldani az egyenlet?

2021. jan. 25. 20:50
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha naponta y m^3 földet hordtak el, akkor x nap alatt x*y m^-nyit. Az eredeti terv szerint 8000 m^3, tehát


x*y = 8000


Viszont 50 m^3-rel többet hordtak el naponta, így 8 nap alatt végeztek, tehát:


(x-8)*(y+50) = 8000


A két egyenlet egyenletrendszert alkot, ezt kell megoldanunk.

2021. jan. 25. 20:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mind a két választ 😁
2021. jan. 25. 20:54