Egy egyenes körhenger alaplapjának átmérője 4 cm, alkotója 3 cm hosszú. Felszín, térfogat?

Valaki tudna segíteni ennek a feladatnak a megoldásában? Köszönöm. :)

2021. jan. 25. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2021. jan. 25. 18:22
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

d=4 => r=2 => a=3 => m=sqrt(a^2-r^2)=sqrt(9-4)=sqrt(5)

A=r*Pi*(r+a)

V=r^2*Pi*m/3

2021. jan. 25. 18:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocs! Én körkúpot néztem (#3)

Henger esetén m=a.

...

2021. jan. 25. 18:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tényleg nem ismered a g-betűs barátnőt, akinek feltehetted volna a kérdést, hogy henger felszíne, térfogata?


Már kész lenne a házid!

2021. jan. 25. 18:27
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ennyire lusták a mai diákok? Nehéz beírni a böngésző címsorába, hogy henger térfogat?

Még online kalkulátor is van ehhez!


[link]

2021. jan. 25. 18:31