Segítenél oldatok százalékos számításában?

250 g 5 m%-os NaCl-oldathoz mennyi konyhasót adjunk, hogy az oldat koncentrációja 10 m%-ra növekedjen?

2021. jan. 21. 06:48
 1/2 anonim ***** válasza:
37%
Először kiszámolod, hogy mennyi víz van az oldatban, aztán azt, hogy ehhez a vízhez mennyi sót kell adni, hogy 10%-os oldat legyen. Az eredményből kivonod azt a mennyiséget, ami már amúgy is benne van, és kész vagy.
2021. jan. 21. 07:06
 2/2 anonim ***** válasza:

12,5+x=0,1(250+x)

12,5+x=25+0,1x

0,9x=12,5

x=12,5/0,9=125/9=13,89(g)

2021. jan. 21. 08:55