Tudnátok nekem ebben a beadandóban segíteni? Nagyon sürgős SOS!!


1. Ha Anna és Bea a mérlegre, akkor az 93 kg ot mutat, ha Anna és Csilla, akkor 96 kg-ot, amit hárman a mérlegre állnak, akkor 138 kg-ot. Hány kilogramm a három lány külön külön?


2. Egy kötélnek levágták a 2/3-ad részét és még 5 méter. A maradék 11 méter. Milyen hosszú volt a kötél?


3. Egy ketrecben nyulak és fácánok vannak.

Összesen 100 lábuk és 36 fejük van.

Hány nyúl És hány fácán van a ketrecben?



2021. jan. 14. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Meddig jutottál a megoldásban,hol kell a segítség?
2021. jan. 14. 13:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon sürgős, akkor gondolom ez inkább egy dolgozat, amit most írsz...
2021. jan. 14. 13:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Első feladat.


A + B = 93

A + C = 96

A + B + C = 138


Tudjuk, hogy A + B = 93, így ezt helyettesítsük be A + B + C = 138-ba.

93 + C = 138

C = 45


Tudjuk, hogy C = 45, így ezt helyettesítsük be A + C = 96-ba.

A + 45 = 96

A = 51


Tudjuk, hogy A = 51, így ezt helyettesítsük be A + B = 93-ba.

A + 51 = 93

B = 42

2021. jan. 14. 13:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Második feladat.


X - 2/3X - 5 = 11 (Szorozzunk 3-mal)

3X - 2X - 15 = 33 (Rendezzük az egyenletet)

X = 48

2021. jan. 14. 13:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Harmadik feladat.



Nyilván annyi állat van összesen, ahány fej. Ny a nyulak száma, F a fácánok száma.

NY = 36 - F

4(36-F) + 2F = 100

144 - 4F + 2F = 100 (Rendezzük az egyenletet)

44 = 2 F

F = 22


NY = 36 - 22 = 14

2021. jan. 14. 13:55